„Minket összeköt a múlt…”

Az elválás, a búcsú mindig nehéz, de vígasztal, hogy „Minket összeköt a múlt…”. Maszlikné Szatmári Zsuzsanna négy évet, Fejes Lászlóné és én nyolc évet, töltöttünk el osztályfőnökként diákjaival az iskola falain belül és kívül.
A közösen átélt programok, felkészülések az összetartozást erősítették bennünk, ahogyan a közelmúltban megrendezett pedagógusnapi műsorunk, amelyen vendégeink nagy örömmel fogadták vicces visszaemlékezéseinket, és a bankettünk, melyet a Zsolti pizzériában tartottuk. Felejthetetlen emlékeket gyűjtöttünk az utolsó két napos osztálykirándulásunkról: Balatonfenyvesen, Keszthelyen, és Kehidán. Rendhagyó módon fáklyás felvonulással kezdtük szerenádunkat, majd tanáraink jót derülve fogadták a róluk átköltött dalainkat. Lovaskocsira ülve nem hagytuk ki hagyományos szerenádunkat sem, ezúton is köszönjük Györgyövics Sándornak és fiának Györgyövics Gábornak a kocsikázást.
Életük egyik legnagyobb fordulópontjához érkeztek 2018. június 16-án a „Kazinczy-s” végzős diákok. Az általános iskolai tanulmányaik befejezésének legemelkedettebb mozzanata volt a ballagás. Az ünnepélyen Bugyi Kazinczy Iskoláért Művészeti díjat kapta: Bartos Bianka 8. b Kancsár Nóra 8.a, Tóth Vivien 8.b.  A Bugyi Kazinczy Iskoláért díjat kapta: Nagy Dorottya Jázmin 8.a, Náhlik Vanda 8.a, Kollár Emese 8.b.  Szorgalmukért, tanulmányi eredményeikért, versenyeken elért eredményeikért, ECDL vizsgájukért könyvjutalomban részesült: Hamvai Balázs, Balla Gergely Nándor, Árkocsevics Nikolett 8.a és Bencze Regina, Morvai Izabella, Juhász Laura, Szőke Jázmin, Csorba Alex, Kis Sándor 8.b osztályos tanulók.

Búcsúzó diákjaink:
8.a osztály: Árkocsevics Nikolett, Balla Gergely Nándor, Egyed Dominik, Fekete Lajos, Fekete Noémi, Földvári Fanni Mariann, Hamvai Balázs, Kancsár Nóra, Nagy Dominik, Nagy Dorottya Jázmin, Náhlik Vanda, Törőcsik Attila, Valentényi Krisztina, Vass Máté, Vörös Zoltán, Dobos Bálint.
8. b osztály: Balázs Gréta, Bartos Bianka, Bencze Beatrix Regina, Brutyó József, Csorba Alex, Gazsó Zoltán, Gyöngyösi Henrietta, Juhász Laura, Kis Sándor, Kollár Emese, Morvai Izabella, Nemes Mercédesz, Szabó Lajos, Szivós Viktória, Szőke Jázmin, Rostás Miriam, Tóth Patrik, Tóth Vivien,
Márti néni osztálya: Sallai Diána, Nyers Levente, Nagy József, Mátyus Ferenc.

Ballagási dalotokból idézve búcsúzunk tőletek:

„Elmúlt és nem jön vissza már,
Sok emlék bennünk él tovább,
De hidd el, jó volt minden perc,
A szívünk nem felejt.”
/ByTheWay/